O nas

„Kamraci” – koledzy, przyjaciele, czyli ludzie, którzy nie są obojętni na krzywdę drugiego człowieka.

Kiedy Rosja zaatakowała naszych sąsiadów w Ukrainie, wiele osób musiało zrezygnować ze swojego dotychczasowego życia – stracili pracę, pieniądze, bliskich, a przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa.

Mocno pokrzywdzone zostały dzieci, dla których wojna jest niewyobrażalną traumą. Ogromnego wsparcia potrzebują osoby starsze, którym trudno jest zadbać o siebie, o swoje potrzeby bez pomocy drugiego człowieka.

Nie zapominajmy także o naszych „braciach mniejszych” – zwierzakach, które są porzucone, boją się strzałów, wybuchów, ukryte w ruinach bez dostępu do wody i jedzenia, nie potrafią poprosić o pomoc. Często są krzywdzone.

Dlatego wielokrotnie prywatnie, tak po prostu, z odruchu serca, wyjeżdżaliśmy do Ukrainy, aby nieść pomoc, wspierać naszych sąsiadów. Jednak to nie wystarczało, dlatego postanowiliśmy założyć Fundację, która będąc oficjalną organizacją, pozwoli na szerszy zakres pomocy.

Nasze starania o założenie Fundacji trwają od czerwca 2022 roku, mimo że dziś Ukraina przestała być gorącym tematem, my nie ustajemy w naszych działaniach i jesteśmy pewni, że będziemy nieść pomoc tak długo, jak ona będzie potrzebna.